Naprawa alternatorów ________________________________________________________________________________________________________________________

Samo rozkładanie i składanie alternatorów nie należy do trudnych zadań, jednakże warto zawsze posługiwać się rysunkami modelu alternatora, które precyzują odpowiednie położenie poszczególnych części. W razie wątpliwości sugerujemy skorzystanie z usług naszego serwisu napraw.

Alternatory - naprawa

Podczas naprawy zwracamy uwagę na:

  • stan szczotek oraz stopień ich zużycia
  • położenie szczotek w szczotko-trzymaczu
  • nacisk szczotek na pierścienie ślizgowe
  • stan pierścieni ślizgowych 
    //pierścienie ślizgowe czyścimy tylko i wyłącznie za pomocą szmatki z benzyną lub też trójchloroetylenem. Polerowanie wykonujemy drobnym papierem szklanym
  • stan łożysk oraz ich nasmarowania
  • stan wirnika i stojana - czy nie posiadają widocznych przerw, śladów uszkodzeń lub śladów przegrzania

 Naprawiamy lub wymieniamy wszystkie części: koła pasowe, tuleje, wirniki, łożysko, szczotki, płytki, szczotkotrzymacze, łożyska, obudowy przednie i tylne, wentylatory a także: diody prądowe, uzwojenia trójfazowe stojana, jarzma stojana, rdzenie pazurowe magnesicy, radiatory diod prostowniczych masowych, pierścienie ślizgowe, prostowniki i inne elementy. Jeśli nie wiesz co mogło się zepsuć - kliknij tutaj.

Sprawdzanie parametrów elektrycznych alternatora wykonujemy ze szczególną dbałością o jego elementy wrażliwe na przegrzanie (zespół prostowniczy czy regulator). Nie korzystamy z napięcia wyższego niż 14V, a wymiany elementów wrażliwych wykonujemy szybko, sprawnie i z pomocą małej końcówki mocy.

naprawa alternatora warszawa© 2018 darmowe witryny